SZÉKELYUDVARHELY – KÉPEK KÖNYVE – EGY KULTÚRTÖRTÉNETI KÖTET BEMUTATÓJA

Nemrég megjelent a Hagyományok Háza, az Exit Kiadó és a Kincses Kolozsvár Egyesület közös kiadványaként Zakariás Erzsébet: Képek könyve – Táj- és kultúrtörténet képekben című háromnyelvű gyűjteményes kötet, amelynek székelyudvarhelyi bemutatójára 2020. február 27-én, csütörtökön 17.00 órakor kerül sor a Művelődési Ház koncerttermében. “SZÉKELYUDVARHELY – KÉPEK KÖNYVE – EGY KULTÚRTÖRTÉNETI KÖTET BEMUTATÓJA” olvasásának folytatása

FÖLSZÁLLOTT A PÁVA – döntő a Duna Televízióban

Az öt továbbjutóval kialakult a Fölszállott a páva című népzenei és néptáncos tehetségkutató műsor döntőjének mezőnye. A Duna Televízióban élőben sugárzott második középdöntőből a zsűri pontjaival az énekes szólisták és énekegyüttesek közül továbbjutott Sőregi Anna és kísérője Komáromi Kristóf, a hangszeres szólisták és zenekarok közül a Pósfa Zenekar, a táncos szólisták és táncos párok közül Fodor Mátyás, míg a néptáncegyüttesek közül a Tatrospart Néptánccsoport, így ők folytathatják a szereplést a döntőben. A közönség szavazatival a Kalotaszeg Legénytársulat jutott tovább. “FÖLSZÁLLOTT A PÁVA – döntő a Duna Televízióban” olvasásának folytatása

Lezajlott a második elődöntő

Kialakult a Fölszállott a páva című népzenei és néptáncos tehetségkutató műsor döntőjének mezőnye, miután a pénteki második középdöntőből is öt versenyző jutott tovább. A zsűri döntése nyomán a Cickom Énekegyüttes, Horváth Áron, a Jászság Gyermek Néptáncegyüttes és Albert Csaba, a közönség szavazataival pedig a Dusnoki Aprók Néptáncegyüttes jutott tovább a tehetségkutató második középdöntőjéből, amelyet pénteken élőben közvetített a Duna televízió.

A továbbjutók mellett a második középdöntőben szerepelt továbbá Körömi Máté és Bíró Norbert, a Gatyamadzag zenekar, Gyúr Gabriella, a Szécsényi Gyermektáncegyüttes, Farkas Gergő, Tomócsik Milán és a Kispendely Énekegyüttes.

horvath_aron_fp
Horváth Áron – cimbalom (Jászfényszaru)

Az első középdöntőből Erdélyi Luca, a Sarjú Banda, Molnár Bence és a somorjai Csali Gyermek Néptáncegyüttes, míg a közönség szavazataival a Mérai Cifra Néptánccsoport került a döntőbe, ahol így majd összesen 10 produkciót tekinthet meg a közönség és a zsűri.

jaszsag_neptanc_fp
Jászság Gyermek Néptáncegyüttes (Jászberény)

A zsűri elnöke Sebő Ferenc Kossuth-díjas zenész, a Nemzet Művésze; tagja Timár Böske táncművész, a Csillagszeműek művészeti igazgatója; Agócs Gergely néprajzkutató, népzenész, a Hagyományok Háza tudományos munkatársa; Sebestyén Márta Kossuth-díjas énekes; Kocsis Enikő Harangozó-díjas táncművész, a Fitos Dezső társulat művészeti vezetője és Berecz István, az első Fölszállott a páva győztese, kétszeres aranysarkantyús táncos volt.

albert_csaba_fp
Albert Csaba – táncos-szólista (Győr)

A műsorban 6-14 éves fiatalok négy kategóriában mutathatják meg tehetségüket: külön versenyeznek az énekes szólisták és énekegyüttesek; a hangszeres szólisták és zenekarok; a táncos szólisták és táncospárok; valamint a néptáncegyüttesek.

dusnoki_aprok_fb
Dusnoki Aprók Gyermek Néptáncegyüttes

ITT megtekinthető az első elődöntőről szóló beszámolónk!

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA), valamint a Hagyományok Háza negyedszer megrendezett tehetségkutatójában a középdöntők után a december 16-i döntőben választják ki kategóriák győzteseit. (Címképünkön a Cickom Énekegyüttes Székelyszenterzsébetről. A fotók az MTVA, azaz a http://www.mediaklikk.hu portálról valók.)

Forrás: MTI

Élő Székelyföld Munkacsoport