FÖLSZÁLLOTT A PÁVA – lezajlott a második elődöntő

Újabb hat produkció jutott a Fölszállott a páva 5. évadában a középdöntőbe a péntek esti második, a Duna televízióban élőben közvetített elődöntőből. A zsűri döntése alapján a középdöntőben folytathatja a versengést a Pendely Énekegyüttes, az Ördöngös Zenekar, szóló tánc kategóriában Fodor Mátyás, a táncegyüttesek közül pedig a Kalotaszeg Legénytársulat. Rajtuk kívül szabadkártyát kapott a zsűritől Glonczi Rodrigo és a Nógrád Táncegyüttes, így ők is a továbbjutók között vannak. Continue reading “FÖLSZÁLLOTT A PÁVA – lezajlott a második elődöntő”

Lezajlott a második elődöntő

Kialakult a Fölszállott a páva című népzenei és néptáncos tehetségkutató műsor döntőjének mezőnye, miután a pénteki második középdöntőből is öt versenyző jutott tovább. A zsűri döntése nyomán a Cickom Énekegyüttes, Horváth Áron, a Jászság Gyermek Néptáncegyüttes és Albert Csaba, a közönség szavazataival pedig a Dusnoki Aprók Néptáncegyüttes jutott tovább a tehetségkutató második középdöntőjéből, amelyet pénteken élőben közvetített a Duna televízió.

A továbbjutók mellett a második középdöntőben szerepelt továbbá Körömi Máté és Bíró Norbert, a Gatyamadzag zenekar, Gyúr Gabriella, a Szécsényi Gyermektáncegyüttes, Farkas Gergő, Tomócsik Milán és a Kispendely Énekegyüttes.

horvath_aron_fp
Horváth Áron – cimbalom (Jászfényszaru)

Az első középdöntőből Erdélyi Luca, a Sarjú Banda, Molnár Bence és a somorjai Csali Gyermek Néptáncegyüttes, míg a közönség szavazataival a Mérai Cifra Néptánccsoport került a döntőbe, ahol így majd összesen 10 produkciót tekinthet meg a közönség és a zsűri.

jaszsag_neptanc_fp
Jászság Gyermek Néptáncegyüttes (Jászberény)

A zsűri elnöke Sebő Ferenc Kossuth-díjas zenész, a Nemzet Művésze; tagja Timár Böske táncművész, a Csillagszeműek művészeti igazgatója; Agócs Gergely néprajzkutató, népzenész, a Hagyományok Háza tudományos munkatársa; Sebestyén Márta Kossuth-díjas énekes; Kocsis Enikő Harangozó-díjas táncművész, a Fitos Dezső társulat művészeti vezetője és Berecz István, az első Fölszállott a páva győztese, kétszeres aranysarkantyús táncos volt.

albert_csaba_fp
Albert Csaba – táncos-szólista (Győr)

A műsorban 6-14 éves fiatalok négy kategóriában mutathatják meg tehetségüket: külön versenyeznek az énekes szólisták és énekegyüttesek; a hangszeres szólisták és zenekarok; a táncos szólisták és táncospárok; valamint a néptáncegyüttesek.

dusnoki_aprok_fb
Dusnoki Aprók Gyermek Néptáncegyüttes

ITT megtekinthető az első elődöntőről szóló beszámolónk!

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA), valamint a Hagyományok Háza negyedszer megrendezett tehetségkutatójában a középdöntők után a december 16-i döntőben választják ki kategóriák győzteseit. (Címképünkön a Cickom Énekegyüttes Székelyszenterzsébetről. A fotók az MTVA, azaz a http://www.mediaklikk.hu portálról valók.)

Forrás: MTI

Élő Székelyföld Munkacsoport

 

A Fölszállott a páva idei első döntősei

A zsűri döntése nyomán Erdélyi Luca, a Sarjú Banda, Molnár Bence és a somorjai Csali Gyermek Néptáncegyüttes, míg a közönség szavazataival a Mérai Cifra Néptánccsoport jutott tovább a Fölszállott a páva című népzenei és néptáncos tehetségkutató műsor első középdöntőjéből, amelyet pénteken, december 2-án élőben közvetített a Duna televíziócsatorna. A zsűri elnöke Sebő Ferenc Kossuth-díjas zenész, a Nemzet Művésze; tagja Timár Böske táncművész, a Csillagszeműek művészeti igazgatója; Agócs Gergely néprajzkutató, népzenész, a Hagyományok Háza tudományos munkatársa; Sebestyén Márta Kossuth-díjas énekes; Kocsis Enikő Harangozó-díjas táncművész, a Fitos Dezső társulat művészeti vezetője és Berecz István, az első Fölszállott a páva győztese, kétszeres aranysarkantyús táncos volt.

A műsorban 6-14 éves fiatalok négy kategóriában mutathatják meg tehetségüket: külön versenyeznek az énekes szólisták és énekegyüttesek; a hangszeres szólisták és zenekarok; a táncos szólisták és táncospárok; valamint a néptáncegyüttesek.

A továbbjutók mellett az első középdöntőben szerepelt a hangszeres szólisták és zenekarok között Ivánovics Viktor és a pusztinai csángó Bálint Róbert, az énekes szólisták és énekegyüttesek között Veres Hunor és Marton Bendegúz, míg a táncos szólisták és táncospárok között a szécsényi gyermekpáros, Poór Mária és Szuszai Hunor, valamint Makula Zoltán, és Bognár Adrián.

A második elődöntőt jövő pénteken, december 9-én tartják, amelyet szintén közvetít a Duna Televízió. amelyben két külhoni együttesnek szurkolhatunk. (Címképünkön a mérai Cifra Néptánccsoport.)

Forrás: MTI