Székelyudvarhelyen fémipari szak- és középiskolások generációját tanította hosszú pályafutása során. Emberségre és mesterségre. Tartásra és túlélésre. Munka- és természetszeretetre. Aktív pedagógus korában, majd később, 1990-ben történt nyugdíjazása után is számos hely- és környezetismereti gyalogtúrát szervezett, illetve részt vett a mások által szervezett programokon. Tevékeny aktivistája volt az ismét engedélyezett Erdélyi Kárpát-Egyesület keretében zajló önkéntes és ismeretterjesztő közösségi munkának. Kárpát-medence szerte becsült és közismert gombaszakértő volt.
Hangyaszorgalommal, autodidaktaként gyűjtötte a gombákat, ismerkedett azok általános és székelyföldi sajátosságaival. Olyan “rendszertant” állított össze, amely hasznosíthatóságuk alapján katalogizálja. Mintegy 1700 fajtát írt, rajzolt és fényképezett a több mint hatvan esztendőt átfogó munkája során. Személyesen, újabban pedig interneten segítette a gombaismeret terén az érdeklődőket, tanácsokat adott a begyűjtött gombafajták fogyaszthatóságára és elkészítési módjára vonatkozóan.

Legutóbb másfél esztendővel ezelőtt készítettünk véle interjú a Hargita Népe számára, amely írás ITT olvasható.
Sorbán Géza életének 88. évében hunyt el 2020. április 20-án a Csíkszeredai Megyei Kórházban. Szerdán – a közegészségügyi szigorításokból fakadóan szűk családi körben – április 23-án helyezik örök nyugalomra, római katolikus szertartás szerint a székelyudvarhelyi Belvárosi Református Temetőben.
Aki ismerte és szerette, gondoljon rá szeretettel és kegyelettel!
Isten nyugtassa!
A címképet Simó Márton készítette (2018)
Élő Székelyföld Munkacsoport