UDVARHELYSZÉK – Tanulmányút unitárius gondnokok és presbiterek részére

A 2018. január 27- én tartott gondnok-presbiteri értekezleten felvetődött annak a gondolata, hogy az egyházközségek elöljáróinak – gondnokoknak és presbitereknek – szervezzenek egy közös utazást a két Homoród-mentére, amely alkalommal jobban megismerhetik a gyülekezeteket és a templomokat. Ennek alapján 2018. szeptember 22-én, szombaton egy ilyen ismeretszerző körutat szervez a Székelyudvarhelyi Unitárius Egyházkör Esperesi Hivatala.

A következő egyházközségeket és templomokat látogatják meg: Lókod, Kiss Rozália Ökumenikus Öregotthon, Homoródszentmárton, Homoródszentpál, Homoródújfalu, Homoródkarácsonyfalva, Homoródalmás.

Az utazás egy közösen elfogyasztott ebéddel ér véget.

Tervezett program

Indulás, 2018. szeptember 22-én, szombat reggel 08.00 órakor a Bethlen Gábor 52. szám alatt levő belvárosi unitárius templom elől; érkezés Lókodba, reggel 08.30- kor (a Homoród-menti gondnokokat és presbitereket ide várják); Homoródszentmárton, 09.30 – 10.30; Homoródszentpál, 10.30 – 11.30; Homoródújfalu, 11.30- 12.30; Homoródkarácsonyfalva, 12.30- 13.30; Homoródalmás, 13.30 – 15.00 (Homoródalmáson a csoport részt vesz a Homoród-mente népviseletben című rendezvényen); ebéd, 15.00; Hazautazás, 17.00 órakor.

Az Udvarhelyszéki Unitárius Egyházkör Esperesi Hivatalának közlése nyomán

Élő Székelyföld Munkacsoport

 

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Google kép

Hozzászólhat a Google felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.