Székelykeresztúron jártunk, ahol az unitárius egyházközség Barátság-házában Farkas Dénes nyugalmazott kolozsi lelkész-esperes könyvét mutattuk be. Mivel a szerző a közeli Székelyszentmiklóson született és Keresztúron is járt iskolába, igen sokan ismerik és szeretik a környéken. Jelentős volt az érdeklődés, zsúfolásig megtelt az előadóterem.
A meghitt hangulatú találkozót a Lelkes népzene-együttes közreműködése is segítette. Házigazdákként Tódor Csaba helyi lelkész és Moldován Szeredai Noémi csekefalvi tiszteletes-asszony, hitéleti program-koordinátor remekeltek, a szervezéssel járó háttérmunkát és a vendéglátást a gyülekezet nőszövetségi tagjai biztosították.
A szerző életútjáról, a kötet keletkezéstörténetéről beszélt. A kiváló szónoki adottságokkal rendelkező lelkész ezúttal bebizonyította, hogy kiváló tollforgató is, s ami szintén fontos az írói munkában: érzékeltetni tudja munkája értékeit, felcsillantotta azt a humort, amely ezeket az írásokat áthatja.

A humor olykor keserves tud lenni, de mindig reményt hordoz magában, még akkor is, ha látszólag nekünk annyi. Ily módon az írott szó a szószéki és az Úr asztala melletti szolgálat meghosszabbítása. Kicsit elvonatkoztatva és tárgyiasítva ezt a gondolatot, az írás akár mívesen faragott kőtömb is lehet, amely elsüllyedhet a kolozsi vagy Nyikó-menti humuszban, de a rárótt üzenet évszázadok múltán is érvényes marad. (Szabó Károly felvételei.) Tovább