Fogadalmi kápolnát szenteltek Atyhában

Hívek közelednek a fogadalmi kápolna felé (Dr. Bardócz-Tódor András felvételei)
Hívek közelednek a fogadalmi kápolna felé (Dr. Bardócz-Tódor András felvételei)

A Gyulafehérvári Főegyházmegye magasrangú képviselői, Nagyméltóságú és Főtisztelendő Jakubiny György érsek úr személyes jelenlétében tartották Atyhában az Urunk Színeváltozása Napjára hirdetett fogadalmi ünnepet, amely immár a teljesen felújított kápolna környezetében, a szabadban zajlott.

Az atyhaiak sorozatos természeti csapások miatt határozták el 1928-ban, hogy fogadalmi ünnepet választanak és kápolnát építenek. A választás augusztus 6-ára esett, a színeváltozás ünnepére, amelyet azóta is igyekeznek megtartani.

Pál Antal korondi plébános, Jakubiny György érsek és Potyó ferenc általános helynök
Ft. Adorján Imre atyhai plébános, Nm  és Ft. dr. Jakubiny György érsek és Ft. Potyó Ferenc irodavezető, pápai prelátus, általános helynök

Mintegy félezren vettek részt a szentmisén. A helyiek, a közeli településeken és távolabbi városokban – Temesvár, Marosvásárhely, Székelyudvarhely – élő elszármazottak, illetve azok gyermekei, unokái közül is sokan megjelentek ezen a jeles ünnepen.

Hívek tömege
Hívek tömege

Az egyházközség vezetőitől megtudtuk, hogy ezzel nem értek véget a munkálatok: hamarosan bekerítik a temetőt is.

Vinczeffy László, aki néhány év óta kétlakiként, az év egyik részét Sepsiszentgyörgyön, a másikat pedig szülőfalujában tölti, művésztábort és galériát üzemeltet, arról beszélt, hogy tervbe vették egy kálvária létrehozását, amelyet úgy képzelnek el, hogy egy-egy adományozó személy vagy család adja majd össze a tizennégy stáció megépítéséhez szükséges összeget, s az objektumokat valamilyen egységes koncepció alapján fogják elkészíttetni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nagy öröm volt az egyházközség számára, hogy augusztus 1-től új plébánosa van a falunak Adorján Imre főtisztelendő úr személyében, aki Gyergyóalfaluból érkezett Atyhába.

Írásunk a közeljövőben folyamatosan frissül!

Simó Márton/ Élő Székelyföld Munkacsoport

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Google kép

Hozzászólhat a Google felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.