Kontrasztok – fotópályázat, hosszabbított határidővel

Erdély Bálint Előd Álom előtt - a 2014-es Hangulatok c. kiállítás I. díjas pályaműve
Erdély Bálint Előd: Álom előtt – a 2014-es Hangulatok témakörű kiírás I. díjas pályaműve

Az Udvarhely Kultúrájáért Egyesület, a székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal, Művelődési Ház, a székelyudvarhelyi RMDSZ és az Udvarhelyi Info Egyesület 2015-ös évi pályázatának tematikája a  kontraszt. 

A végletek ugyanúgy izgatóak lehetnek egy alkotó ember számára, mint a saját határainak keresése és feszegetése. Mettől meddig … Feltevődhet a kérdés, hogy szembe állíthatjuk-e a végleteket, az ellentmondásos dolgokat, a kontrasztokat egymással?

Van, akinek a téma kapcsán a Hilton ablakaiban tükröződő Halászbástya és Oliviero Toscani fehér gyereket szoptató néger nője ugrik be. Az első különböző korszakokból származó épületek, a második elütő bőrszínű emberek közti különbözőségre épít. És ez a kontraszt alapja: eltérő tulajdonságokkal bíró tárgyak, színek, fogalmak egymás mellé helyezése. Kontrasztok egy képben, de akár úgy is nevezhetnénk, KÉP A KÉPBEN.

Szeretett városunkban – lényegében, mint az élet bármely területén -, jóban és rosszban, szépben és kevésbé tetszetősben, virulóban és már-már hervadóban egyaránt van részünk. Így lesz teljes és igaz a kép, így lesz színes a város és így épül be emlékeinkbe szerethető városként. Sajnos a borvizes bivalyszekér mellett elhúzó sportkocsit már nem áll módunkban lefényképezni, de azért még maradt elég lehetőség városunkban ahhoz, hogy mindenki elkészítse fődíjra méltó felvételét…

A beküldött pályamunkák egy öt tagú zsűri által lesznek értékelve – a kiválasztottak kiállításon vesznek részt, illetve az első három kép alkotója, hagyományosan, jelentős díjazásba részesül – a fődíj 1000 lej készpénz. Ugyanakkor a kiállításra beválogatott képekből ezúttal is katalógus készül CD melléklettel.

A meghosszabbított beküldési határidő 2015. december 21., 18:00 óra!

A pályázat feltételei:
A pályázaton részt vehet bárki, lakhelytől, kortól és nemtől függetlenül, aki teljesíti a feltételeket, nevezetesen:
* A fotó tárgya: “székelyudvarhelyi kontrasztok”
* Leadás módja: borítékba zárva, laborban kidolgozva, A4-es méretben + ugyanakkor digitális formában A3-as nyomdai minőségben, CD/DVD-n
* Leadott anyagmennyiség: max. 4 kép (lehet sorozat is)
* Leadáskor egy kitöltött űrlap csatolása kötelező (letölthető innen, de kitölthető helyben is)
* A kép(ek) hátoldalán kérjük feltüntetni a kép címét és a szerző nevét
* Leadás helye: a Művelődési Ház titkársága, a városi RMDSZ irodája, vagy a Polgármesteri Hivatal kapusszobája/titkársága

Zsűri: Elekes Gyula képzőművész (Művelődési Ház), Balázs Attila fotós, Csáki Jenő fotós, Jakab Áron Csaba szervező, dr. Szabó József meghívott zsűritag.

A fotópályázat szervezője:
Udvarhely Kultúrájáért Egyesület, Székelyudvarhelyi RMDSZ, Polgármesteri Hivatal, Művelődési Ház, Udvarhelyi Info Egyesület

Támogatók:
Expert-Print nyomda,
Csáki Jenő

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Google kép

Hozzászólhat a Google felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.