Falvakon tart előadásokat az Élő Székelyföld Munkacsoport

Érdeklődéssel hallgatták Gyöngyössyt
Érdeklődéssel hallgatták Gyöngyössyt

Kedd este zeteváraljai vállalkozókkal és helyi vezetőkkel találkozott az Élő Székelyföld Füzetek szerkesztőségi csoportja. A nem túl népes közönség azonban igencsak reprezentatív összetételű volt, hiszen képviseltette magát az egyház, a helyi iskola, a községi tanács, illetve az a néhány érdeklődő vállalkozó is, aki kész együttműködni a kiadóval a településről szóló füzet kiadásában. Szó esett a helyben tervezett eseményekről, a templom felújításáról és egyéb várható eseményekről. Megvan a hajlandóság arra, hogy a kiadványt beépítsék a falu életébe és hasznos marketingeszközzé tegyék.

Az intézmények és a vállalkozások képviselői is szerepet vállalnak a kiadvány létrehozásában
Az intézmények és a vállalkozások képviselői is szerepet vállalnak a kiadvány létrehozásában

Külön hozadéka volt a megbeszélésnek a Kolumbán Gábor úr által képviselt álláspont, amikor azt javasolta, hogy a kapcsolódó online felületeken állandóvá lehet tenni a vidékkel való együttműködést, hiszen azok folyamatosan frissíthetők és bővíthetők, naprakésszé tehetők az információk. Kolumbán úr el tudja képzelni az idei Énlaka-konferencia kapcsán egy ottani kiadvány létrehozását is.

Az egyházközség a templom bővítésére készül; ebben a munkában hasznosnak látja az információs kiadvány létrejöttét
Az egyházközség a templom bővítésére készül; ebben a munkában hasznosnak látja az információs kiadvány létrejöttét a plébános

Az est másik napirendi pontját Gyöngyössy János grafikus előadása képezte, aki egyik (viszonylag) új alkotását, a Székely Kártyát mutatta be a helyieknek (hiszen a faluban még nem ismerték a megújított lapokat). És a zeteváraljaiak vették a lapot. Ez a szó valós és átvitt értelmében is igaz.

Gyöngyössy János grafikus (és mérnök)
Gyöngyössy János grafikus (és mérnök)

Az előadássorozat csütörtökön (március 19-én, este 7 órától) Rugonfalván folytatódik a Kúria Vendégház nagytermében, majd hétfőn (március 23-án) Korondra látogat a csapat, ahol ugyancsak este 7-kor tart előadást a Páll Lajos Művelődési Házban.

Élő Székelyföld Munkacsoport 

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Google kép

Hozzászólhat a Google felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.